Industrialne oświetlenie

17_industrial_home-style-interior_design_styl-industrialny-nowoczesne-mieszkanie-projektowanie-wnetrz

Styl industrialny, szturmem podbijający świat aranżacji wnętrz kocha metalowe oświetlenie. Duże, metalowe lampy to z pewnością coś pasującego do tego stylu. Ale czy tylko takie lampy sprawdzą się w tym stylu? Sprawdźmy co oferują nam producenci.

Industrialne lampy

Jednym z najważniejszych elementów, który stanowi o industrialnym charakterze wnętrza jest oświetlenie. Niektóre z projektów designerów oświetlenia są ryzykowne i niesztampowe, ale z pewnością nie brakuje im przemysłowego klimatu. Zobaczmy kilka takich nietuzinkowych, industrialnych projektów.

industrialna-lampa-wiszaca-lantern-12-lite-kare-design

Industrialna lampa wisząca Latern 12-lite marki Kare Design

lampa-wiszaca-pipeline-wire-6-lite-kare-design

Lampa wisząca Pipeline Wire 6-lite marki Kare Design

fabryczna-lampa-wiszaca-rusty-w-rozmiarze-l-zuiver-

Lampa wisząca Rusty 

Przemysłowe oświetlenie to głównie duże, metalowe lampy. Bardzo często z zewnątrz czarne jak smoła, a w środku połyskujące złotem. Dostępne są nie tylko formy sufitowe ale także podłogowe, przypominające lampy używane kiedyś w czasie sesji zdjęciowych. Doskonale uzupełniają one industrialne pomieszczenia.

antene

Lampa wisząca i podłogowa Antenne Gold

Industrialne lampy to nie tylko ciemne i masywne lampy. Designerzy projektując lampy w stylu industrialnym coraz częściej sięgają po kolory, do niedawna pozostające poza stylem przemysłowym.

lampa-indica-l

Lampa wisząca Indica

LAB

Lampa wisząca LAB

Industrialne lampy to nie tylko duże, metalowe klosze. Różnorodność form oświetleniowych w industrialnym stylu jest bardzo bogata. Styl industrialny nie tylko nie ukrywa, ale wręcz eksponuje kable i surowe ściany. Dlatego coraz częściej we wnętrzach pojawiają się lampy składające się z kolorowych kabli i dekoracyjnych żarówek. Te formy wyglądają dobrze zarówno pojedynczo jak i szeregu.

kalla

Lampa wisząca Kalla

Innym materiałem idealnym w stylistyce industrialnej jest miedź. Idealnie komponuje się ona z cegłą i betonem.

miedziana-lampa-wiszaca-cuprum-light

Lampa wisząca Cuprum

miedziana-lampa-wiszaca-frida

Miedziana lampa wisząca Frida

No i końcu mamy lampy betonowe idealnie współgrające ze stylistyką przemysłową. Beton kilka lat temu zyskał nową „twarz”. Formy betonowe to duże bogactwo kształtów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

lampa-wiszaca-betonowa-industriola

Lampa wisząca Industriola

lampa-betonowa-malaga-s

Lampa wisząca Malaga

Industrialny styl niezmiennie modny to całe bogactwo form, kolorów i materiałów. Producenci oświetlenia prześcigają się w kolejnych przemysłowych odsłonach. No i dobrze! Przynajmniej jest w czym wybierać a styl industrialny zyskuje kolejne oblicza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.