Lampa loftowa

Lampa loftowa

Lampa loftowa to od wielu lat oświetlenie, które cieszy się ogromną popularnością. Jak sama nazwa sugeruje to oświetlenie powstało dzięki modnym pomieszczeniom typu LOFT. Przyjrzyjmy się zatem tej modzie na to, co kiedyś było koniecznością, a dziś jest prawdziwym hitem wnętrzarskim. Zapraszamy na dalszą cześć wpisu.

Wnętrze typu LOFT

Zacznijmy może od definicji loftu. Loft to wnętrze, które zostało zaadaptowane w istniejących już budynkach przemysłowych typu magazyn czy hala produkcyjna. Jednak obecnie może być to także nowe wnętrze stylizowane na wzór tych “oryginalnych”.  Takie pomieszczenie nazywa się potocznie soft Loft. Kiedyś wnętrza poprzemysłowe było koniecznością wynikającą z kryzysu, który doprowadził do tego, aby porzucone fabryki jakoś zagospodarować. Dziś developerzy stawiają nowe budynki, które swoją architekturą nawiązują do obiektów przemysłowych.

Jak wyglądają takie wnętrza? Z reguły charakteryzują się dużymi powierzchniami, surowym wystrojem, dużymi okna i wysokimi sufitami.

Loftowe wnętrze

Lampa loftowa we wnętrzu

Takie wnętrza wymagają odpowiedniej oprawy oświetleniowej. Lampa loftowa ma zatem z reguły spore wymiary, aby nie zniknęła w przestronnym wnętrzu. Ma surowy design, czasem celowo postarzony. Oczywiście nie jest to reguła, bowiem moda na loftowe aranżacje powoduje, że nawet niewielkie kawalerki urządzane są w tym modnym stylu.

Poniżej prezentujemy kilka naszych propozycji, które idealnie wpisują się loftowe klimaty.

Modna lampa loftowa XXL
Przykład okazałej lampy loftowej

Modna lampa loftowaLampa loftowa na wysięgniku

Lampa loftowa wielka i szara

Więcej lamp loftowych znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.