Lampy z betonu – najbardziej zaskakujące modele.

Lampy z betonu zaskakują nawet mimo prostych form. Jednak producenci nie zatrzymują się tylko na minimalistycznych lampach betonowych. Na rynku pojawiają się kolejne bardzo oryginalne lampy z betonu. Dziś przegląd betonowych „cudów” oświetleniowych.

Lampy betonowe – geneza

Beton przez lata kojarzył się z czymś nieeleganckim i pozbawionym wyrazu. Dopiero szał na loftowe, surowe wnętrza odmieniło jego oblicze.  W końcu docenione nie tylko jego względy praktyczne, ale i estetyczne.

Wszystko zaczęło się od mody na betonowe podłogi i płyty na ścianę. Dziś na rynku z betonu można spotkać niemal wszystko – meble, dodatki wnętrz czy w końcu betonowe lampy. Te ostatnie zaskakują, gdyż beton jako ciężki materiał zawieszony pod sufitem kojarzy się z czymś nierealnym. A jednak projektanci poradzili sobie także z ciężarem betonu. Jedni wykonują lampy z mieszanki betonu i żywicy uzyskując w ten sposób strukturę betonu, ale zmniejszając jego ciężar. Ciężkie modele z betonu podwieszają na specjalnych linkach.

Lampy z betonu stały się prawdziwym hitem w nowoczesnych aranżacjach. Dlatego producenci prześcigają się w pomysłach na kolejne oryginalne modele. Jakie zobaczcie sami.

Lampy z betonu , które zaskakują

Kolorowe lampy z betonu to idealna propozycja dla przeciwników szarości. Decydując się na lampy betonowe nie jesteśmy już skazani wyłącznie na szarość. W standardowych ofertach producentów betonowego oświetlenia pojawiają się też grafity, biele, antracyty czy czerń.  Jednak dzięki odpowiedniej kombinacji barwników można uzyskać masę w dowolnym kolorze zbliżonym do palety RAL. Poniżej nasze propozycje na kolorowe oświetlenie z betonu.Lampy z betonuLampy z betonuLampy z betonu

Modne są także połączenia betonu z miedzią i mosiądzem. Ociepla to wizerunek betonu i powoduje, że taka kombinacja materiałów prezentuje się naprawdę nietuzinkowo.

Lampy z betonu

Lampy z betonuLampy z betonu

Wyjątkowe są także lampy betonowe o zaskakujących kształtach.

Lampy z betonuLampy z betonu

Więcej oryginalnych lamp z betonu znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.