Oryginalne aranżacje – loftowo i nietuzinkowo!

z17132618IH,Wnetrze-w-stylu-loftowym

Oryginalne aranżacje loftowe to bardzo modny styl we wnętrzach. Sięgają po ten styl miłośnicy niekonwencjonalnych wystrojów wnętrz. Nie wszyscy jednak wiedzą jak stworzyć loftową aranżację. Duże, loftowe przestrzenie pozostawiają dużą swobodę, ale trzeba umieć zbudować odpowiedni pofabryczny klimat. Ten klimat to otwarta, przestrzeń, duże okna, jasne wnętrza i odpowiednie lampy.

Oryginalne aranżacje loftowe

Moda na lofty rozpoczęła się w Nowym Jorku już w latach 50-tych. Zaczęto wtedy przekształcać opuszczone fabryki, hale produkcyjne i magazyny na pracownie artystyczne. Dziś loft stanowi „symbol wyrafinowanego luksusu”. W Polsce prekursorem trendu na lofty była Łódź. Później loftowe szaleństwo ogarnęło także inne duże miasta. Przeciwnicy tego stylu mówią, że jest to styl surowy tylko dla singli, ludzi biznesu czy artystów. Nie jest to jednak, do końca prawda. Panuje także moda na ocieplony styl loftowy.

prawdziwie-loftowe-wnetrze-lt3

Nieodłącznymi elementami aranżacji loftów są widoczne materiały konstrukcyjne: cegła, beton, drewno czy instalacje. Elementy stalowe i metalowe akcenty, wprowadzając do loftu nieco surowszy klimat.

salon-w-stylu-loftowym

Z kolei cegła czy drewno ocieplają wizerunek loftu. Żywe kolory mebli czy lamp  ale oczywiście w minimalistycznej formie przełamią ascetyczną przestrzeń.

loft_drevo_ceramstic

neonowa-zolta-lampa-wiszaca-workshop-l-hk-living

Oświetlenie loftowe to cała gama form i kolorów. Naprawdę jest w czym wybierać. Poniżej kilka naszych „loftowych ulubieńców oświetleniowych”.

lampa-wiszaca-betonowa-industriola

Loftowa lampa betonowa Industriola

metalowa-lampa-birma-

Metalowa lampa przemysłowa Birma

lampa-indica-l

Metalowa lampa wisząca Indica

workshop

Metalowa lampa Workshop

czarna-lampa-wiszaca-pittsburgh-it-s-about-romi

Lampa wisząca Pittsburgh

industrialna-lampa-wiszaca-minsk-it-s-about-romi

Industrialne lampy marki It’s About Romi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.