Oświetlenie – jaką lampę wybrać?

industrialna-lampa-wiszaca-minsk-it-s-about-romi

Aranżacje oświetleniowe wnętrza to nie lada wyzwanie. Spowodowane jest to ogromną ilością różnego rodzaju lamp, z których każda ma swoje zalety i wady. Do wyboru mamy lampy wiszące, stołowe, podłogowe czy ścienne. Jak wybrać lampy do konkretnego wnętrza? Jakie oświetlenie wybrać, aby nasze wnętrze wyglądało stylowo?

Oświetlenie

Zacznijmy od ustalenia naszych preferencji. Zdecydujmy ile lamp i jakiego rodzaju potrzebujemy.

Następnie ustalmy kolorystykę lamp.

LAB

Z całą pewnością powinna ona nawiązywać do aranżacji naszego wnętrza. Nie znaczy to jednak, że jeśli mamy ściany w kolorze szarym to lampy też muszą być szare. Wybierać należy tak, aby całość wnętrza wyglądała harmonijnie i spójnie. Należy uważać zwłaszcza na zestawieniach kontrastowych. Takie aranżacje to balansowanie na granicy dobrego stylu i kiczu. Nie powinniśmy się nigdy sugerować lampami, które już gdzieś widzieliśmy – na przykład u naszych znajomych. To co w jednym wnętrzu wygląda stylowo w innym wnętrzu kompletnie nie będzie pasować.

Kolejnym krokiem jest wybór kształtu i stylu w jakim będzie wykonana lampa. Dobierajmy lampy tak, aby nawiązywały do reszty aranżacji i takich elementów jak meble, firany, ozdoby itp.

Musimy także zdecydować gdzie ma stanąć lub zawisnąć dana lampa. Od wyboru miejsca uzależnijmy jej wielkość.

12299175_521834531317050_4780967939697580563_n

Pamiętajmy, że będziemy zadowoleni z zakupu lampy tylko pod warunkiem, że sprecyzujemy wcześniej czego szukamy. W sklepie wiele może nam się podobać, ale wybrać musimy tą, która najbardziej pasuje do naszej aranżacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.